WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

tel. biuro 517 080 999      dgwopr@gmail.com

logo logo

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBSŁUGI KAPIELISKA POGORIA III W SEZONIE LETNIM 2020

14.06.2020

Przed zbliżającym się sezonem letnim, który od ponad 20 lat Stowarzyszenie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej rozpoczynało od 15 czerwca każdego roku, pragniemy poinformować mieszkańców i wszystkich wypoczywających nad zbiornikiem Pogoria III,  że w tym roku organizacja i obsługa kąpieliska najprawdopodobniej rozpocznie się później.

Niestety w tym roku w wyniku przetargu, którym kieruje zasada najniższej ceny, nie zawsze gwarantująca bezpieczeństwo, wygrała  firma, która na  kilka dni przed otwarciem plaży wycofała się z realizacji umowy.  Procedura przetargowa spowodowała, że zadanie - organizację kąpieliska nad zbiornikiem Pogoria III,  powierzono kolejnej firmie komercyjnej oferującą najniższą cenę, która  naszym zdaniem, opartym na wieloletnim doświadczeniu, nie gwarantuje należytego zapewnienia bezpieczeństwa na  plaży miejskiej. 

Zarząd oraz Ratownicy WOPR w Dąbrowie Górniczej życzą wszystkim plażowiczom bezpiecznego wypoczynku, a firmie obsługującej kąpielisko w tym roku, takiej skuteczności w strzeżeniu bezpieczeństwa, prowadzeniu profilaktyki i akcji ratowniczych, jakimi przez 20 ostatnich lat może  poszczycić się WOPR Dąbrowa Górnicza.

Pragniemy Państwa zapewnić, że  grupa interwencyjna WOPR Dąbrowa Górnicza  nadal będzie  obecna na patrolach nad zbiornikiem Pogoria III, ze szczególną intensywnością w weekendy i będzie niosła pomoc tym wszystkim, którzy  jej będą potrzebowali. Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, jak również miast ościennych, którzy w sezonie letnim wypoczywają  nad  plażą  komunalną Pogoria III. Sukces jakim możemy nazwać bezpieczne kąpielisko strzeżone Pogoria III, od ponad 20 Lat zawdzięczamy profilaktyce, bardzo dobrym szkoleniom ratowniczym, współpracy z  instytucjami z Dąbrowy Górniczej: Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Centrum Sportu i Rekreacji oraz  plażowiczami.

W związku z powyższym prosimy, aby w sezonie letnim 2020 nie utożsamiać organizacji kąpieliska i jego obsługi z WOPR Dąbrowa Górnicza.

UWAGA: NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO od 18-06-2018

ING BANK ŚLĄSKI:    19 1050 1360 1000 0090 8038 8664


 

Wspieraj Nas robiąc zakupy przez Internet - to NIC NIE KOSZTUJE!!!

FaniMani.jpg

Pobierz ulotkę:

1. Ulotkę ogólną (PDF)
2. Ulotkę skierowaną do wspierających (PDF)


Partnerzy

 

Logo Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.jpg


Logo Sportowa Dąbrowa.jpg


Logo UM w Dąbrowie Górniczej.jpg


 

dl_sosnowiec.jpgCRIB.logo.jpg


Logo Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.jpg